នាយកចាងហ្វាង សាខាជ្រោយចង្វារ
ការគិតគូរលើថ្នាលអប់រំ និងបណ្តុះបណ្តាលរបស់កុមារជាកត្តាចាំបាច់បំផុតសម្រាប់មនុស្សជាតិនៅក្នុងប្រទេសនីមួយៗ ដើម្បីឱ្យពួកគេក្លាយជាធនធានមនុស្សប្រកបដោយសក្តានុពលពេញលេញសម្រាប់គ្រួសារ និងសង្គមជាតិទាំងមូល។
ការអប់រំ និងការបណ្តុះបណ្តាលកុមារតូច ឬសិស្សានុសិស្សនៅថ្នាក់ចំណេះដឹងទូទៅ (ពីថ្នាក់ក្រោមមត្តេយ្យដល់ថ្នាក់ទី១២) ជាពេលវេលាដ៍ចាំបាច់ និងមានសារៈសំខាន់បំផុតសម្រាប់កសាងសមត្ថភាពចំណេះដឹងមូលដ្ឋានគ្រឹះ និងឥរិយាបថពួកគេប្រកបដោយគុណភាពសម្រាប់ការចាប់យកជំនាញបន្តនៅថ្នាក់មហាវិទ្យាល័យ និងក្លាយជាធនធានមនុស្សដែលមានសមត្ថភាពខ្ពស់នៅថ្ងៃអនាគត។  មូលដ្ឋានគ្រឹះចាំបាច់ទាំងនេះ ត្រូវបានយកចិត្តទុកដាក់យ៉ាងខ្លាំង និងធ្វើការអភិវឌ្ឍជាលក្ខណៈសកលជាប្រចាំពីសំណាក់សាលារៀន អន្តរទ្វីប មេរិកាំង ដោយឈរលើសារៈសំខាន់មិនអាចកាត់ថ្លៃបាននៃធនធានមនុស្សសម្រាប់ការអភិវឌ្ឍ។
សូមអរគុណច្រើនសម្រាប់ លោក លោកស្រី និងកូនៗដែលតែងតែគាំទ្រ និងផ្តល់តម្លៃដល់គុណភាពអប់រំរបស់សាលារៀនយើង។ ទន្ទឹមនឹងនេះ ក្នុងនាមសមាជិកគណៈកម្មការនៃសាលារៀន យើងនឹងខិតខំប្រឹងប្រែងបន្តដោយមិនខ្លាចការនឿយហត់ក្នុងការបំពេញការងារ និងស្រាវជ្រាវ ដើម្បីការអប់រំ និងបណ្តុះបណ្តាលដល់កូនកម្ពុជាឱ្យក្លាយជាពលរដ្ឋ និងធនធានមនុស្សល្អប្រកបដោយសក្តានុពលពេញលេញសម្រាប់គ្រួសារ និងសង្គមជាតិយើង។

Dear all, Considering highly the education and training of young children is the most important factor in each country so that they become a human resource with full potential for the family and society as a whole.
Providing education and training to children or students in general education (from preschool to grade 12) is the most necessary and important period to build their basic knowledge and attitudes for the acquisition of skills in continuing their education at university to become a highly capable human resource in the future. Based on an incomparable importance of human resources for development, these essential foundations are taken seriously and regularly developed by American Intercon Schools (AIS).
Thank you very much all parents and beloved students who always support and value our school educational qualification. At the same time, as a member of the school committee, we will continue to work and research tirelessly to contribute to educating and training Cambodian children to become good citizens and human resources with full potential for families and our nation.