នាងខ្ញុំឈ្មោះ អ៊ា ឈីវបួយ
នាងខ្ញុំឈ្មោះ អ៊ា ឈីវបួយ ជាអតីតសិស្សនៅសាលា អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង សាខាផ្សារថ្មី ឆ្នាំសិក្សា 2019-2022 ហើយបច្ចុប្បន្នខ្ញុំជានិស្សិតឆ្នាំទី2 នៅសកលវិទ្យាល័យអាមេរិកាំងភ្នំពេញ (AUPP)។
នាងខ្ញុំពិតជាមានកិត្តិយសណាស់ដែលអាចចែករំលែកបទពិសោធរបស់ខ្ញុំក្នុងអំឡុងពេលដំណើរសិក្សារបស់ខ្ញុំនៅសាលា AIS ។ ខ្ញុំចង់ចែករំលែកបទពិសោធរបស់ខ្ញុំជាពីរចំណុចផ្សេងគ្នា៖
1. ជីវិតរបស់ខ្ញុំជាសិស្ស AIS៖ ក្នុងអំឡុងពេលដែលខ្ញុំសិក្សានៅ AIS ខ្ញុំបានជួបមនុស្សជាច្រើនមកពីមជ្ឈដ្ឋានផ្សេងៗគ្នាដែលមានទស្សនៈខុសៗគ្នា។ ខ្ញុំអាចទំនាក់ទំនងជាមួយមិត្តរួមថ្នាក់របស់ខ្ញុំទាំងអស់។ ពួកគេគាំទ្រ គោរព និងយោគយល់។ ​ទាំង​អស់​នេះ​ជា​ផ្នែក​មួយ​ជួយ​អភិវឌ្ឍ​ជីវិត​អនាគត​របស់​ខ្ញុំ។
2. បរិស្ថាន៖ ការសិក្សានៅនៅសាលា AIS មិនត្រឹមតែផ្ដល់ចំណេះដឹងទូលំទូលាយប៉ុណ្ណោះទេ ប៉ុន្តែថែមទាំងបានផ្ដល់នូវបរិយាកាសក្នុងថ្នាក់ផងដែរ។ រយៈពេលដែលបានសិក្សានៅសាលាកន្លងមក ខ្ញុំបានទទួលនូវបទពិសោធជាច្រើន ជាពិសេសគឺបរិយាកាសនៅក្នុងអគារសិក្សា និងនៅតាមបន្ទប់សិក្សានីមួយៗ។ សាលារៀនមានបរិវេណស្អាត និងមានផាសុកភាព ដែលញ៉ាំងឱ្យខ្ញុំទទួលបាននូវអារម្មណ៍ស្រស់ថ្លា។ បរិយាកាសទាំងអស់នេះលើកទឹកចិត្តខ្ញុំក្នុងការសិក្សា និងមានប្រយោជន៍ក្នុងអំឡុងពេលដែលខ្ញុំសិក្សានៅទីនោះ ព្រមទាំងបានធ្វើឱ្យខ្ញុំទទួលបានលទ្ធផលល្អក្នុងការសិក្សា។

I am Eia Chhivebouy, a former student at American Intercon School, Phsar Thmey campus of the 2019–2022 academic year, and I am currently a sophomore at the American University of Phnom Penh. It’s my honour to be able to share my experiences during my academic journey at AIS. I would like to separate my experiences into two different points.
1. My life as an AIS student: during the period I studied at AIS, I met a lot of people from diverse backgrounds with different perspectives. I can communicate with all my classmates; they’re supportive, respectful, and understanding. All these kinds of things are part of what helps develop my future life.
2. Environment: Studying at AIS not only provides comprehensive knowledge but also provides a classroom environment. During my time at school, I gained a lot of experience, especially the atmosphere in the school building and in each classroom. The school has a clean and comfortable environment that makes me feel refreshed. All these environments encourage me to study and are useful during my studies there as well as have given me good academic results.